کرپ فلورانس

  • کرپ فلورانس

کرپ فلورانس از جمله پارچه هایی است که در بافت آن از پلی استر استفاده شده و همین باعث ایجاد خاصیت ضد چروک بودن در این نوع پارچه می شود. از جمله دیگر ویژگی های این پارچه می توان به داشتن جنسی نرم و دراپه های زیبا اشاره کرد. همچنین الیاف تشکیل دهنده ی این نوع پارچه در جهت تار، پود و یا در جهت هر دو به دور خود پیچیده شده اند.

کرپ فلورانساز جمله موارد استفاده ی کرپ فلورانس می توان به استفاده از آن برای دوخت پیراهن، کت و دامن و حتی مانتو اشاره کرد. در هنگام استفاده از این نوع پارچه برای کت و دامن خود مطمئن باشید که کت و دامن تان در طی زمان استفاده از آن چروک نخواهد شد.

  • کرپ اسکاچی

از جمله دیگر انواع کرپ که قصد معرفی آن را داریم می توان به پارچه ی کرپ اسکاچی اشاره کرد. از جمله ویژگی های پارچه اسکاچی می توان به داشتن خاصیت کشسان بودن آن اشاره کرد که باعث می شود که هنگام استفاده از لباس هایی که از پارچه ی کرپ اسکاچی دوخته شده اند فرد احساس راحتی کند.

همچنین این پارچه ریزش زیبا و حالت ایستایی خوبی دارد و با توجه به ضخامت کافی که برای پوشش دارد در هنگام استفاده از این نوع پارچه برای لباس های مختلف نیازی به آستر نخواهد بود.

با توجه به ویژگی هایی که در مورد این نوع کرپ بیان کردیم می توان این پارچه را برای استفاده در دوخت مانتو و سارافون مناسب دانست.

  • کرپ موس

کرپ موس از جمله پارچه هایی است که می توان از هر نوع الیافی از جمله پلی استر برای بافت آن استفاده کرد. از جمله ویژگی های پارچه موس می توان به داشتن حالت اسفنجی در هنگام لمس آن زیر دست و دارای حالتی کرپ باف و با زمینه ای خزه مانند اشاره کرد. یکی از انواع پارچه هایی که در با عنوان کرپ موس تولید می شوند از تار و پودی از نخ چند لا بافته می شوند که از پیچ و تاب یک لا استات و یک لا نخ کرپ ویسکوز ریون ساخته می شود. همچنین این پارچه دارای رنگ های ساده و یا طرح های چاپ شده است.

کرپ موساز جمله موارد استفاده ی این نوع پارچه می توان به استفاده از آن در دوخت بلوز و پیراهن اشاره کرد.

  • کرپ ژرژت

کرپ ژرژت از جمله انواع پارچه های قدیمی کرپ است که در اوایل قرن بیستم توسط یک طراح فرانسوی وارد صنعت مد شد.این پارچه بسیار سبک و ظریف است و از نوعی ابریشم با نخ های بسیار پیچیده تولید شده است.

این نوع پارچه در گذشته تماما از ابریشم ساخته می شود ولی امروزه از پلی استر نیز در بافت آن استفاده می شود. از دیگر خصوصیات این نوع کرپ می توان به داشتن خاصیت ارتجاعی و درخشندگی کمتر نسبت به پارچه های همچون شیفون و استفاده از نخ های فیبر در بافت آن اشاره کرد.

همچنین این پارچه به دلیل وجود نخ ها فیبری که در بافت پلی استر آن به صورت خیلی محکم قرار گرفته اند به گونه ای است که هنگام لمس پارچه می توان صدای بافت نخی و محکمی بودن آن را حس کرد.

کرپ ژرژت برای مواردی همچون انواع ساری های هندی، لباس عروس، تاپ و پیراهن مجلسی و لباس شب کاربرد دارد.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد با توجه به گستردگی انواع پارچه های کرپی که در بازار وجود دارند ممکن است برخی از  این نوع پارچه ها از جنس خوبی برخوردار نباشند، به همین دلیل به افراد توصیه می شوند اگر می خواهند بهترین جنس پارچه ی کرپ را تشخیص دهند، پارچه باید دارای ویژگی هایی همچون: ضخامت مناسب و سبک، کش آمدن پارچه ی کرپ و بافت سوزنی شکل باشد.

برای خرید و فروش انواع پارچه با ما تماس حاصل فرمکایید

اکبر حقی زهابی

تلفن تماس :09169558627

ایمیل :Akbar.z1351@gmail.com

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما