آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / پارچه کتان از الیاف گیاه کتان تهیه می‌شود

پارچه کتان از الیاف گیاه کتان تهیه می‌شود

پارچه کتان از الیاف گیاه کتان تهیه می‌شود. این پارچه قابلیت جدب آب بالایی دارد و همچنین خنک می باشد. پارچه های کتان می توان بستگی به فصل مورد استفاده آن ها ضخیم و نازک باشند. کتان از نظر خصوصیات مانند پنبه است. پارچه های کتانی دارای سطحی صاف و درخشنده اند و زودتر از پنبه تمیز می شوند همچنین به اندازه پارچه های پنبه ای آب را جذب می کنند اما زودتر خشک می شوند و به همین دلیل حوله های کتانی بهتر از پنبه ای می باشند.

محصولات زیادی از کتان ساخته می­ شود که عبارتند از: پیش بند، کیف، حوله ( حوله های شنا، حمام، ساحل، بدن و شستشو)، دستمال سفره،ملافه ،رومیزی، طناب، پوشش صندلی، لباس های زنانه و مردانه.

پارچه کتان طرح دار:

پارچه های کتان طرح دار اکثرا برای مانتو مورد استفاده قرار می گیرند. این پارچه ها از تنوع زیادی برخوردار هستند و در بازار موجود می باشند.

پارچه کتان طرح دار
https://parchedozan.ir/wp-admin/post-new.php

پارچه کتان طرح دار

پارچه کتان طرح دار
https://parchedozan.ir/wp-admin/post-new.php

پارچه کتان طرح دار

پارچه ی کتان کش:

پارچه کتان کش، همان پارچه‌ کتان است که با نخ کشی بافته می‌شود. نخ کشی عبارت است از ترتیب گذرانیدن نخ های تار از سوراخ های میلمیلک و رد دستگاه یا ماشین بافندگی تعداد کل میلمیلک های مورد نیاز برای عمل نخ کشی برابر با تعداد کل نخ های تار است.

خصوصیات کتان:

  • حالت کشسانی زیاد
  • مقاوم در برابر محلول رقیق و سرد اسیدها
  • مقاوم در برابر حرارت
  • ایمن در برابر حشرات
  • مقاوم در برابر مواد قلیایی

طریقه شست و شوی لباس ها و پارچه های کتان:

بهترین روش شستشو برای این نوع پارچه‌ها، استفاده از ماشین لباسشویی است. برای تمیزتر شدن لباس‌های سفید و روشن، از آب گرم‌ استفاده کنید. در مورد لباس‌های تیره، درجه آب را همیشه روی سرد بگذارید چون آب داغ باعث پخش شدن رنگ لباس می‌شود. در مورد لباس‌های ظریف و نازک از پودر دستی استفاده کنید.

طریقه مراقبت و نگهداری از پارچه ها و لباس های کتان:

به جای تا کردن پارچه های کتان بهتر است برای جلوگیری از چروک شدن ، آن ها را رول کرده و یا آویزان کنیم. چین و چروک این پارچه را می‌توان به راحتی با اتو باز کرد، ولی ممکن است با اتو کردن هم چین و چروکی در آن ایجاد شود که باز کردن آن چین و چروک ممکن است سخت باشد. مرطوب بودن پارچه برای ایجاد بخار هنگام اتو کردن می‌تواند بسیار موثر باشد، و اتو کردن وقتی پارچه مرطوب باشد کارایی و عملکرد اتو کردن را آسان‌تر و راحت‌تر می‌کند.

مطلب پیشنهادی

پارچه جنس نخی

پارچه جنس نخی چیست؟ پارچه جنس نخی به چه پارچه ای می گویند؟ چیزی به اسم …