پارچه میکرو

پارچه میکرو بیشتر از پلی استر تشکیل شده اند، الیاف این پارچه ها معمولا ظریف و نازک هستند و جذابیت بسیار زیادی نیز دارد. در واقع به همین دلیل است که این نوع پارچه همواره در صنعت مد مورد توجه قرار می گیرد. اگر می خواهید با پارچه میکرو و کاربردهای متفاوت آن بیشتر آشنا شوید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

کاربردهای پارچه میکرو

پارچه میکرو امروزه در سرتاسر جهان طرفداران بسیاری دارد زیرا همانطور که گفته شد این پارچه از جذابیت ظاهری بالایی برخوردار است. از مدرن ترین محصولاتی که در آنها از این نوع پارچه استفاده می شود، می توان به این موارد اشاره کرد:

  1. مانتو

اگر طرفدار مد باشید احتمالا می دانید که یکی از کاربردهای پارچه میکرو، استفاده از آن در تولید مانتوهای سبک است. در واقع باید بدانید که این روزها تولید کننده های داخلی و خارجی در زمینه تولید مانتو با این نوع پارچه صاحب سبک هستند. اگر شما مد مانتو را دنبال می کنید، احتمالا به سراغ خرید مانتوهای میکرو رفته اید.

 

  1. پالتو

از دیگر کاربردهای میکرو، می توان به استفاده آن در دوخت انواع پالتو اشاره کرد. پارچه های میکرو نازک هستند و همچنین عایق سرما محسوب نمی شوند اما اگر همراه با پشم یا کرک به عنوان لایه داخلی، دوخته شوند، می توانند پیشنهاد مناسبی برای انواع پالتو باشند؛ زیرا ظاهر پارچه های میکرو گرم و پاییزی است و اگر تجربه لمس کردن این پارچه ها را داشته باشید، متوجه این قضیه می شوید که این پارچه ها حس گرمی را به بیننده القا می کنند. به همین دلیل پارچه های میکرو پیشنهادهای مناسبی برای دوخت انواع پالتوها و همچنین مانتوهای پاییزی به شمار می روند.

میکرو، ضد آب هستند و همچنین به دلیل فرایند تولید خاصی که دارند، از استحکام بالایی برخوردارند. به همین دلیل اگر فرد از پالتو ها و مانتوهای خود که از جنس میکرو تهیه شده اند، به خوبی محافظت کند، می تواند چندین سال به صورت متعدد از آنها استفاده نماید.

از سویی دیگر در صورتی که این پارچه ها به صورت انواع پالتوهای پاییزی اعم از پالتوهایی با یقه های بلند، پالتوهایی که در پشت گردن کلاه دارند و همچنین پالتوهایی با قد بلند که جلوباز نیز هستند، دوخته شوند، جذابیت ظاهری بیشتری دارند.

پالتو

  1. کت و دامن

پیش از این به شما گفتیم که پارچه میکرو دارای زیبایی بسیاری است و سبب می شود لباس هایی که با این پارچه دوخته می شوند، جلوه ای خاص به خود بگیرند. به همین دلیل است که باید بگوییم یکی از مهمترین کاربردهای این نوع پارچه در دوخت کت و دامن مجلسی است.

در واقع این پارچه به دلیل ظاهر خود توانایی این را دارد که در لباس های رسمی به خوبی خودنمایی کند و سبب شود لباس، به اصطلاح تن خور بسیار خوبی داشته باشد. به همین دلیل اگر سری به فروشگاه هایی که کت و دامن می فروشند بزنید، به راحتی می بینید که چندین مدل کت و دامن با پارچه میکرو وجود دارد که مشتریان بسیاری را نیز به سوی خود می کشاند.

کت و دامن

  1. لباس های ورزشی

از دیگر کاربرد های پارچه های میکرو می توان به استفاده آنها در دوخت لباس های ورزشی اشاره کرد. اگر دقت کرده باشید در سال 2019 اکثر لباس های ورزشی به خصوص لباس های مخصوص دوچرخه سواری و پیاده روی از میکرو تهیه می شوند. زیرا این پارچه رطوبت بدن را به حداقل رسانده و این رطوبت را در الیاف خود را نگه می دارد و در نتیجه، باعث می شود بدن فرد در طول تحرک خنک بماند. در این صورت فرد احساس گرمی نخواهد کرد و بیشتر از حد زمان معمول خود می تواند ورزش کند.

البته ذکر این نکته نیز ضروری است که برای هر یک از این کاربردهای جنس های مختلف پارچه میکرو مورد استفاده قرار می گیرد. زیرا جنس میکروها در ساختار و طرز بافت با یکدیگر تفاوت دارند. به همین منظور هر یک از انواع پارچه های میکرو برای کاربردهای مختلف استفاده می شوند. کاربردهایی که متناسب با جنس خاص پارچه های میکرو باشد. به عنوان مثال، نوع و جنس پارچه میکرویی که برای دوخت لباس از آن استفاده می شود با نوع و جنس پارچه میکرویی که از آن در ساخت و تولید روکش های مبل استفاده می کنند، متفاوت است.

برای خرید و فروش انواع پارچه به صورت عمده با ما در ارتباط باشید.

اکبر حقی زهابی

تلفن های سفارش:

۰۹۱۶۹۵۵۸۶۲۷

۰۹۹۳۰۶۹۹۳۵۶

ایمیل:Akbar.z1351@gmail.com

کانال تلگرام :parchehdoozan@

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما