پارچه لمه چیست؟

پارچه لمه چیست؟

آیا می دانید لمه چیست؟لمه پارچه درخشان و براق است و قدمتی دیرینه دارد. از دیرباز، این پارچۀ زیبا درخشش را از انواع الیاف فلزی، از جمله مس، نقره و طلا گرفته است. برخی از انواع لمه را نیز با استفاده از نگین و اکلیل زینت می بخشند.
پیش از این، لمه مخصوص دوختن قشر مرفه بود؛ به عبارت دیگر، لمه جلوۀ مکنت و ثروت این اشخاص محسوب می شد؛ اما امروز، به لطف تکنولوژی، این پارچۀ زیبا به صورت انبوه تولید می شود و مردم از هر قشر و سطحی می توانند از آن برای دوختن انواع لباس مجلسی استفاده کنند. این پارچۀ پرطرفدار، جایگاه خاصی در میان طراحان مُد در سراسر جهان دارد و حتی مشهورترین بازیگران و سلبریتی ها نیز این پارچه را برای مراسم های مهم انتخاب می کنند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:
پارچه لمه چیست؟


و اما می رسیم به تولید پارچه لمه!

در تولید پارچه‌لمه از چه الیافی استفاده می شود؟ پارچه لمه انواع مختلفی دارد. برای تولید برخی از آن ها از الیاف طبیعی، از جمله پنبه، پشم و ابریشم استفاده می شود و در تولید برخی دیگر، از الیاف مصنوعی، مانند پلی استر و نایلون استفاده می شود؛ علاوه بر این ها، از الیاف فلزی نیز در بافت این پارچه استفاده می شود و درخشندگی این پارچه نیز عمدتا حاصل همین الیاف است.

پارچه لمه چیست؟


انواع پارچه لمه

همان طور که گفتیم، پارچۀ لمه انواع مختلفی دارد و هر کدام از انواع پارچه لمه مجلسی، مواد تشکیل دهنده و بالطبع، ویژگی های مختلفی دارد. در ادامه، برخی از  پارچه های لمه را برخواهیم شمرد.

لمه شنی

یکی از انواع پارچه لمه، لمه شنی پرطرفدار و پرکاربرد لمه به شمار می رود و دانه هایی مانند دانه های شن در بافت خود دارد. این پارچۀ زیبا بسیار لطیف و راحت است و از آن برای دوختن انواع لباس مجلسی و حتی لباس عروس استفاده می شود.
لمۀ شنی در انواع طرح و رنگ ها در بازار موجود است؛ به علاوه، لمۀ شنی انواع مختلف دارد که برخی ضخیم تر هستند و برخی نازک تر.

لمه شنی

برای خرید و فروش انواع پارچه به صورت عمده با ما در ارتباط باشید

اکبر حقی زهابی

تلفن سفارش:

واتساپ و روبیکا: 09169558627       

واتساپ و تلگرام : 09930699356  

ایمیل :Akbar.z1351@gmail.com   

 

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما