پارچه سوییت

پارچه سوییت طبیعی تهیه شده از چرم گوسفند: معمولا و در اکثر موارد پارچه های سوییت که از پوست بره های جوان به دست می آیند، نسبت به پارچه های سوییت که از پوست گوسفند های مسن تهیه می شوند، نرم تر و سبک تر می باشند و در نتیجه، دارای انعطاف بیشتری بوده و یافت صافی دارند. معمولا این نوع سوییت ها دارای پرزهای مخملی هستند و به عنوان سبک ترین و ظریف ترین نوع سوییت شناخته می شوند و به طور گسترده تولید شده و در دسترس عموم قرار می گیرند. این نوع سوییت ها که از پوست گوسفند تهیه شده اند، در برابر باد و نفوذ سرما و همچنین رطوبت در ماه های سرد سال، بسیار مقاوم هستند و می توانند بدن را تاحدی گرم نگه دارند. اما این پارچه های ضد آب نیستند.

 • پارچه سوییت طبیعی تهیه شده از پوست خوک: این نوع از پارچه های سوییت زیاد مورد توجه قرار نمی گیرند زیرا بافت شق و زمختی دارند. اما بازهم از پوست خوک برای تولید پارچه سوییت استفاده می شود به صورتی که این پارچه ها دارای سطحی با پرزهای نرم تر و کوتاه تر باشند و در مقایسه سایر انواع آنها، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. اما در میان انواع پارچه های سوییت، این نوع سوییت که از پوست خوک حاصل شده است دارای دوام و عمر بیشتری می باشد.
 • پارچه سوییت طبیعی تهیه شده از پوست گاو: مانند چرم تهیه شده از پوست گوسفند، چرم و یا پارچه سوییت تهیه شده از چرم گوساله نیز معمولا مرغوب تر و لطیف تر از پارچه سوییت تهیه شده از چرم گاوهای بالغ و مسن است. معمولا به افرادی که به دنبال پارچه های سوییت لطیف و با دوام می باشند، این گزینه پیشنهاد می شود زیرا نسبت به سایر سوییت ها هم با دوام و هم لطیف است. تولید پارچه سوییت با پرزهای خشن و زبر، چندان مورد توجه قرار نمی گیرد.

سوییت های مصنوعی نیز انواع مختلفی دارند. مانند:

سوییتیت، میکرو سوییت و سوییت نرم که این سوییت ها نیز بر اساس کاربرد، سطح و همچنین دوام با یکدیگر متفاوت می باشند.

اما نوع دیگری نیز از پارچه سوییت وجود دارد که به نام سوییت فاکس شناخته می شود. این نوع سوییت، اصل نیست اما اکثر مردم این سوییت را به سوییت های اصل ترجیح می دهند. زیرا سوییت فاکس مزایای بیشتری نسبت به چرم واقعی دارد.

این نوع سوییت در واقع جایگزین دوست دار حیوانات است. سطح این پارچه غالبا صاف تر بوده و معایبی مانند مات شدن و ساییده شدن ندارد. همچنین در مقایسه با سوییت های اصل بسیار راحت تر تمیز می شود به این دلیل که سوییت اصل نسبت به آب و رطوبت حساس است اما سوییت فاکس اینگونه نیست و معمولا دارای خاصیت آب گریزی می باشد. بنابراین سوییت فاکس در برابر نفوذ آب ایمن است و به سادگی تمیز می شود. علاوه بر تمام این مزایا، سوییت فاکس به علت بافت خاص همبندی اش، به راحتی لک نمی شود و نیازی به شستشوی مکرر ندارد. همچنین این نوع سوییت بسیار ارزانتر از سایر سوییت ها می باشد.

تفاوت سوییت های طبیعی و سوییت های مصنوعی

همانطور که گفته شد پارچه های سوییت طبیعی معایبی دارند که از جمله این معایب می توان به این موارد اشاره کرد: آب سریع به این پارچه های جذب می شود و در برابر رطوبت و انواع لکه ها نیز مقاوم نیستند. همچنین دوام و مقاومت بالایی ندارند. به همین منظور برای استفاده در مبلمان و پرده های منزل مناسب نیستند. اما در برابر، پارچه های سوییت مصنوعی، بهترین گزینه برای پرده ها و مبلمان منزل به شمار می روند زیرا دوام بیشتری نسبت به سوییت های طبیعی دارند. معمولا از بین پارچه های سوییت مصنوعی، نوع میکرو سوییت بهترین توصیه برای استفاده های متنوع به خصوص دکوراسیون منزل است.

پارچه های سوییت مصنوعی در ظاهر هیچ تفاوتی با نوع طبیعی آن ندارند و به سادگی تشخیص داده نمی شود. اما پارچه های سوییت مصنوعی یک مزیت بسیار مهمی دارند و آن مزیت هم این است که، تمیز کردن سوییت های مصنوعی نسبت به سوییت های طبیعی بسیار آسان تر است زیرا پارچه سوییت طبیعی در برابر آب آسیب پذیر می باشد. سوییت های مصنوعی می توانند در ماشین های لباسشویی شستشو شده و خشک شوند و همچنین در برابر چین خوردگی و تاشدگی بسیار مقاوم تر هستند.

مزایای کلی پارچه سوییت:

 • این پارچه ها، همانطورک که تاکنون نیز گفته ش، بسیار نرم و انعطاف پذیر هستند و به زیبایی بر تن می نشینند. برندهای معروف زیادی مانند ژیوانشی، هرمس و مانند این برندهای معروف، در ساخت محصولات خود از پارچه سوییت استفاده می کنند زیرا این پارچه در سرتاسر جهان طرفداران خاص بسیاری دارد.
 • سوییت های ضخیم تر دارای مقاومت بالایی هستند و می توانند در موارد متعدد مانند پرده و روکش مبل مورد استفاده قرار بگیرند.
 • پارچه های سوییت در ساخت هر محصولی که استفاده شوند ظاهر زیبا و ظریفی را به بیننده القا می کنند زیرا این پارچه ها دارای ظاهری شیک و لطیف می باشند.
 • سطح این پارچه ها صاف و مرتب هستند و همچنین معمولا اکثر پارچه های سوییت خاصیت ضد حساسیت دارند.
 • به علاوه، تمام پارچه های سوییت بادوام هستند.

معایب کلی پارچه های سوییت

 • این پارچه ها، به سادگی آب و رطوبت را جذب می کنند و به عبارتی در برابر رطوبت و آب مقاوم نیستند.
 • به سادگی لک شده و کثیف می شوند به همین دلیل نیاز به شستشوی مکرر دارند.
 • این پارچه ها، خاصیت بازگشت به حالت اولیه و طبیعی خود را ندارند بنابراین پس از شستشوی مکرر و یاتحت فشار بودن مداوم به سادگی تخریب شده و غیر قابل استفاده می شوند.
 • در برابر بسیاری از پارچه ها، پارچه های سوییت گران تر هستند.

روند تمیز کردن و مراقبت از پارچه سوییت

همانطور که گفته شد، اگر این پارچه های به صورت مکرر شستشو شوند، پس از مدتی تخریب شده و دیگر قابل استفاده نمی باشند. اما همانطور که احتمالا تجربه کرده اید، محصولاتی که از این نوع پارچه تهیه و ساخته می شوند دارای دستورالعمل شستشو می باشند و شما می توانید این دستورالعمل را دنبال کنید.

اما به طور کلی، پارچه سوییت در ابتدا باید در مقابل انواع لکه ها و مواد گوناگون محافظت شوند. همانطور که تاکنون چندین بار گفته شد، پارچه سوییت در برابر آب آسیب پذیر هستند. همچنین این پارچه ها در برابر گرما و یا روغن و چربی به سادگی ظاهر و حالت خود را از دست می دهند. در نتیجه، برای اینکه از محصولات و لباس های ساخته شده از پارچه سوییت محافظت کنید، بهتر است آنها را در مکانی خنک و دور از منابع حرارتی مانند بخاری ها قرار دهید.

همچنین به منظور محافظت بیشتر از این محصولات می توانید آنها را اسپری ضد آب بپوشانید تا در نتیجه در برابر آب و رطوبت مقاوم شوند. از طرفی می توانید، لباس هایی را که از این پارچه ها ساخته شدند در روزهای بارانی نپوشید تا آسیبی به آنها وارد نشود.

همچنین، بهتر است در صورتی که این محصولات و یا لباس ها که از پارچه سوییت حاصل شده اند، کثیف شده و یا دچار لک شدند، آنها را به خشک شویی ببرید تا بهتر از آنها مراقبت کرده باشید.

رنگ بندی پارچه های سوییت

پارچه سوییت معمولا در رنگ بندی های متنوع تولید و ساخته می شوند. همچنین غالبا بسته به نوع کاربرد این پارچه هاا، رنگ های مختلف آن مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال، برای تولید پالتو، مانتو و یا هر نوع تن پوشی معمولا از رنگ های ملایم و گرم این پارچه ها استفاده می شود. رنگ هایی که بیشتر پاییزی باشند، زیرا این رنگ ها جلوه خاصی به ظاهر لطیف و نرم پارچه سوییت می بخشند.

در نتیجه همه این موارد، توصیه می شود که اگر قصد خرید پارچه های سوییت را دارید بهتر است بسته به نوع کاربرد آن، نوع و رنگ متناسبی را انتخاب کنید. همانطور که گفته شد، انواع پارچه های سوییت تفاوت زیادی با یکدگیر ندارند و بهتر است که در صورت استفاده از نوع خاصی از پارچه سوییت، آن را به درستی تشخیص دهید. همچنین، پارچه سوییت طبیعی کمی زمخت تر هستند نسبت به پارچه سوییت مصنوعی ودر برابر، سوییت های مصنوعی مزایای بیشتری نسبت به نوع طبیعی آن داشتند. مزایا و نحوه تشخیص دادن سوییت فاکس، که بهترین نوع سوییت بود نیز، توضیح داده شد. پس توصیه می شود که در انتخاب سوییت مدنظر خود دقت کنید.

پارچه سوییت با انواع لباس ها و اکسسوری های متنوع کاملا پیش می رود و برای هر نوع سلیقه ای و هر نوع کاربردی می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. از جمله ترندهای امسال استفاده از پارچه های سوییت استفاده آن در پالتو و مانتو می باشد. همانطور که گفته شد به دلیل بافت خاص این پارچه ها، معمولا به زیبایی بر تن می نشینند و در نتیجه می تواند جلوه خاصی ایجاد کرده و به مخاطب حس شیک بودن و وقار فرد را نشان دهند.

مدل پالتو سوییت

پارچه سوییت

همانطور که گفته شد، پارچه سوییت می تواند در طراحی و دوخت انواع پالتو مورد استفاده قرار بگیرد. به دلیل زیبایی و سادگی خاصی که پارچه سوییت دارند امروزه اکثر کمپانی های معروف جهان از این پارچه برای تولید و تهیه انواع محصولات از جمله پالتو استفاده می کنند. بنابراین استفاده از این پارچه به عنوان پالتو یک ترند امروزی و مدرن شناخته می شود.

برای خرید و فروش انواع پارچه به صورت عمده با ما در ارتباط باشید

اکبر حقی زهابی

تلفن سفارش:

واتشاپ 09169558627

واتساپ : 09930699356

تلگرام: @parchehferosh

ایمیل :Akbar.z1351@gmail.com

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما