پارچه ساتن

چگونه باید لکه را از روی ساتن تمیز کرد؟

پارچه ساتن ، مثل هر پارچه لوکسی نیاز به مراقبت ویژه ای برای حفظ یکپارچگی و ارزش آن دارد ، باتوجه به این، برای تمیز کردن ساتن به تکنیک خاص اشاره میکنیم. برای تمیز کردن، بسیار مهم است که به ان آسیب نرسانیم و به جای الیاف درون آن تعیین کنید که پارچه شما از کدام الیاف تشکیل شده است ؛ برای حفاظت لطافت و براق بودن آن هرچه زودتر لکه را ببینید,و آن را در آب سرد شستشو دهید و در یک سطح مسطح خشک کنید و مطمئن شوید که لکه رفته است. آن را در زیر نور و گرمای مستقیم قرار دهید.پارچه ساتن
پارچه ساتن
چگونه باید لکه را از روی ساتن تمیز کرد؟

از بین بردن لکه از روی پارچه ساتن

روش 1.پاک کردن لکه های روغنی از ساتن مورد نظر شما 
از یک حوله تمیز استفاده کنید,لکه را فشار دهید و روغن را از روی آن بردارید. به طور متناوب ,میتوانید لکه را با یک لباس (پارچه)کهنه تمیز کنید. سپس پارچه را با آرد و شاه بلوط بپوشانید و اجازه دهید که آرد، لکه ساتن را به مدت 1ساعت جذب کند ، قبل از رفتن به مرحله بعدی، مطمئن شوید تمام آردهای اضافی از روی ساتن تکانده شده باشد.
2.قبل از پاک کردن لکه ها,اسپری را روی لکه ها قرار دهید و اجازه دهید 3تا 4دقیقه جذب آن شود ، اگر شما اسپری ندارید,می توانید ساتن را با مواد پاک کننده قوی بپوشانید. ترکیب کردن پودر مواد شوینده و آب برای درست کردن خمیر یک راه سریع و آسان برای درست کردن یک لکه بر قوی برای این جنس پارچه می باشد.

روش پاک کردن انواع لکه ها از روی پارچه ساتن

3.آن را در آب گرم بشویید.
آب گرم در از بین بردن چربی از روی پارچه بسیار موثر است پس میتواند در این مورد، از آن استفاده کرد در غیر این صورت هنگام شستن با آب سرد به آن میچسبد.

روش 2.پاک کردن لکه های خون از ساتن

1.لکه را 1ساعت در آی سرد خیس دهید آب سرد به جدا کردن لکه کمک میکند بنابراین آسان تر می توان لکه را پاک کرد.
2.لکه را پشت رو کنید و لکه را به سمت پایین بگیرید و ماده شوینده را به طور ملایم از داخل به کار ببرید ,این به لکه هااجازه میدهد که از بین بروند سپس پارچه را بچلانید .

برای از بین بردن لکه خون از روی پارچه ساتن چه کنیم

3.قبل از شستشو لکه را خشک کنید :
شما میتوانید از الیاف های با دوام بیشتری، مانند:پنبه و نایلون مطمئن باشید.
ساتن از الیافی مانند ابریشم ساخته شده است, زمانی که ساتن لک میشود، بیشر مراقب باشید .

پاک کردن لکه های گلی از روی ساتن

1. برای پاک کردن باقی مانده گل ها از روی پارچه, از یک برس نرم کمک بگیرید گل های اضافه را از روی پارچه بتکانید این باعث میشود که که طی مدت تمیز کردن، بیشتر خاک داخل پارچه کاهش یابد.
2.صابون را به یک پارچه مرطوب استعمال کنید، از آب سرد و صابون دست استفاده کنید سپس انها را باهم بشویید تا کف صابون تشکیل شود.

برای از بین بردن لکه گل از روی پارچه ساتن چه کنیم

3.لکه را بمالید .
مالیدن لکه میتواند باعث شود که الیاف ها سریع تر تجزیه شوند و لکه های عمیق سریع تر به الیاف پارچه برسد فرآیند لکه برداری تا زمانیکه لکه ازبین برود ، این کار را تکرار کنید، سپس شستشو را ادامه دهید.
روش4.پارچه را در اب سرد خیس دهید و با آب سرد آن را بشویید  
اگر آن را با دست میشویید 3تا 15دقیقه پارچه را در مخلوطی از آب و مواد شوینده خیس کنید.پارچه را به آرامی با دستان خود شستشو دهید. و اجازه دهید صابون به الیاف ها نفوذ کند.
2.پارچه را با کف زیاد زیر اب سرد بشویید. اجازه دهید که آن از میان پارچه عبور کند ،تازمانی که آب پاکیزه شود ، از بیش از حد خیس کردن پارچه و پیچاندن ان با موادی که میشورید جلوگیری کنید چون این باعث میشود که الیاف پارچه, کهنه و ساییده یا حتی پاره شود.

روش های تمیز کردن انواع لکه ها از روی پارچه ساتن

3.از چرخش ملایم و آرام ماشین لباس شویی استفاده کنید .
اگر ساتن شما شامل الیاف های مقاوم و بادوام تر مانند پنبه و پلی استر و نایلون باشد، می توانید آن را در ماشین لباس شویی شستشو دهید ،اما باید چرخش آرام را انتخاب کنید .مقدار کمی از مواد شوینده و آب سرد استفاده کنید و از سفید کننده برروی پارچه های ساتن استفاده نکنید.

روش 5.خشک کردن ساتن مورد نظر شما

1.ساتن مورد نظر خود را در هوای ازاد خشک کنید ؛ هرگز نباید ساتن را در یک خشک کن قرار دهید, خشک کن ها میتوانند باعث شوند که پارچه شما کوچک شود و آب برود که باعث جمع شدن و کاهش طول عمر آن شود. ساتن مورد نظر را در یک حوله تمیز و خشک بپیچید هنگام پیچاندن نور را بر روی ساتن اعمال کنید این کار باعث میشود که آبهای اضافی موجود در ساتن را ازبین ببرید.

 انواع لکه ها بر روی پارچه ساتن را چگونه از بین ببریم

3.ساتن را روی یک حوله خشک دیگر قرار دهید, صبور باشید و بگذارید که به طور طبیعی خشک شود ؛ خوب است که ساتن را در خارج و هوای آزاد قرار دهید، اما از تابش مستقیم نور خورشید جلوگیری کنید.
4.ساتن مورد نظر را از تابش مستقیم نور و گرما دور نگه دارید و همانطور که لباس خشک می شود از نور مستقیم و گرما، آن را حفظ کنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب، باعث میشود که ساتن مورد نظر به مرور زمان از بین برود و روشن شود و قرار گرفتن در معرض گرمای مستقیم و کامل، باعث ازبین رفتن الیاف ها میشود.

6.اتو کشیدن ساتن مورد نظر شما

1.ساتن مورد نظر را پشت و رو کنید :
ساتن دارای یک طرف نرم و لطیف و یک طرف زبر است اتو کشیدن سمت زبر ساتن بهتر است. زیرا آن به منظور محافظت از طرف نرم و لطیف و جلوگیری کردن از چروک شدن آن است.

 روش اتو کشی پارچه های ساتن چگونه باید باشد

2.حوله را روی ساتن قرار دهید:
از آنجا که ساتن ها به گرما و دمای بالا حساس هستند قرار دادن یک مانع بین اتو و ساتن از این پارچه محافظت میکند و همچنین از ریختن قطرات آب که باعث ایجاد لکه میشوند، جلوگیری میکند.
3.اتو را در کمترین درجه دما تنظیم کنید :
اتو را به ارامی و دقت بر روی حوله حرکت دهید و اجازه ندهید که در هر بخش از پارچه بیشتر از حد باقی بماند زیرا این به جنس پارچه آسیب میزند.

برای خرید و فروش انواع پارچه با ما در تماس باشید

اکبر حقی زهابی

تلفن تماس : 09169558627

ایمیل : Akbar.z1351@gmail.com

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما