آراد برندینگ
خانه / دسته‌بندی نشده / انواع پارچه کرپ و کاربرد آنها

انواع پارچه کرپ و کاربرد آنها

انواع پارچه های کرپ و کاربرد آن ها

انواعی از پارچه های کرپ نازک به صورت انبوه به بازارها عرضه می شوند. این پارچه ها در رنگ ها و برندهای مختلف قرار دارند که برای دوخت انواع لباس ها زنانه و دخترانه به کار می روند.
مانند کت و دامن و همچنین لباس ها و مانتوهای رسمی و اداری. در اینجا قصد داریم تا با معرفی انواع پارچه کرپ و کاربرد آن ها، به شما در دوخت یک لباس زیبا کمک نماییم.

ابتدا به معرفی کرپ می پردازیم:

کرپ پارچه ای است که می تواند از الیاف اکثر پارچه های اصلی ساخته شود. ضخامتش متغیر است، جنس آن نیز می تواند نرم یا زبر، شفاف یا کدر و وزنش نیز می تواند سبک یا سنگین باشد. این پارچه اکثرا در جنس های نازکتر به بازارهای داخلی عرضه می شوند که دارای کیفیت های عالی می باشند و تن پوش بسیار شیک و جذابی دارند. یک پارچه خوب کرپ می تواند تا چندین سال هم مورد استفاده قرار بگیرد و خراب هم نشود.

انوع کرپ:

کرپ گلدار ترک

کرپ برای دوخت اغلب پوشاک زنانه از قبیل کت، مانتو، سارافون، دامن، بلوز و… به کار می رود و نمی توان استفاده از آن را محدود به چند نوع لباس خاص دانست. اما با توجه به طرح آن برای دوخت مانتو، پبراهن، لباس و حتی شال گزینه مناسبی است.

کرپ اسکاچی

این پارچه کمی حالت کشسانی دارد. این حالت باعث راحتی شما در زمان استفاده از لباس می شود. از ویژگی های دیگر آن می توان به ریزش زیبا و حالت ایستایی خوب آن اشاره کرد.
با توجه به خصوصیات این پارچه، گزینه بسیار مناسبی برای دوخت انواع مانتو و سارافون می باشد.
با استفاده از این پارچه به هیچ عنوان به آستر نیازی نخواهید داشت زیرا پارچه از ضخامت کافی برای پوشش لازم برخوردار است.

انواع پارچه های کرپ و کاربرد آن ها

کرپ فلورانس

کرپ فلورانس جنسی نرم و دراپه ی زیبایی دارد. این پارچه دارای بافتی محکم است. الیاف تشکیل دهنده آن درجهت تار، پود یا هردو به دور خود پیچیده شده اند.
از آنجایی که از پلی استر در بافت این پارچه استفاده شده است، ضد چروک می باشد.
از این پارچه میتوان برای دوخت کت و دامن، پیراهن و حتی مانتو استفاده کنید و مطمئن باشید که لباستان در طول مجلس چروک و بد فرم نخواهد شد.

انواع پارچه های کرپ و کاربرد آن ها

کرپ حریر کراسی

به طور کلی از این پارچه برای دوخت انواع لباس های مردانه، زنانه و بچه گانه استفاده می شود اما به دلیل بافت ظریف و بادوام، این پارچه برای دوخت لباس های مجلسی، کت و شلوار و مانتو بسیار مناسب است. رنگ های تیره از پر فروش ترین رنگ های این پارچه است.

انواع پارچه های کرپ و کاربرد آن ها

کرپ دیور

الیاف مورد استفاده در این کرپ از جنس نخ پنبه ای و درصد بیشتری پلی استر می باشد که باعث ضدچروک شدن پارچه می شود. بسیار سبک است و برای دوخت انواع بلوزهای مد روز، مانتو، لباس شب وپیراهن های کوتاه مناسب است.

در انتها به یاد داشته باشید اینکه یک پارچه کرپ را خوب بدانیم مرهون داشتن ویژگی هایی است که در امر خرید و فروش و تشخیص بهترین جنس پارچه کرپ لازم است تا بدان توجه شود.

کش آمدن پارچه کرپ
بافت سوزنی شکلی که پارچه کرپ دارد.
ضخامت مناسب و سبکی

مطلب پیشنهادی

پارچه جنس نخی

پارچه جنس نخی چیست؟ پارچه جنس نخی به چه پارچه ای می گویند؟ چیزی به اسم …